ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Вівторок, 19.03.2024, 09:01

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | урок № 4 | Реєстрація | Вхід

Урок №4. «Научи нас молитися»

Немає більшої переваги даної Богом людині ніж можливість молитися. Кожен, хто випробував цей спосіб спілкування з Богом, знайшов у молитві джерело духовної сили. У молитві душа людини отримує духовну опору серед усіх життєвих негараздів. А якщо ми не використовуємо всіх можливостей молитви, то наше духовне життя мліє, стає неповноцінним.

Для того, щоб отримати благословіння від молитви, не обов’язково розуміти всі її таємниці. Багато людей перестають молитися тому, що не можуть збагнути яким чином Хтось чує їхні молитви і як на них відповідає. Вони хочуть знати механізм дії молитви, і якщо він для них залишається незрозумілим, вони перестають або навіть не починають молитися. Такі люди ніколи не можуть отримати благословіння. Було б нерозумно відмовлятися від використання електроенергії лише з тієї причини, що ми не до кінця розуміємо всіх електричних явищ і механізмів їх дії. Так само нерозумно відмовлятися від благословень молитви тільки через те, що деякі її таємниці незрозумілі і не пояснювані.

Для молитви не існує жодного визначення. Вона незбагненна як і саме життя. Але на деяких прикладах ми можемо розглянути значення молитви.

В молитві ми відкриваємо двері серця для впливу Божого. Ми дозволяємо Христові через Святого Духа ввійти до нас. Він промовляє: «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною» (Об.3:20).

Молитися, значить дозволити Богові знайти нас. Людина, яка прагне, щоб Бог знайшов і врятував її, не буде дослухатися до інших голосів, які відволікатимуть її і викликатимуть сумнів.

Усвідомлення нашої безпорадності вже саме по собі є молитвою, до того ж найкращою і найпереконливішою. Авраам Лінкольн зізнається: «Я часто ставав на коліна перед Богом, усвідомлюючи, що мені немає до кого звернутися. У такі дні моя власна мудрість і вся мудрість оточуючих здавалася мені мізерною». Найдієвіші молитви це ті, в яких людина приходить з усіма своїми слабостями до джерела божественної сили.

 Наша здатність розуміти шляхи Божого провидіння дуже обмежена. хліба проситиме, подасть йому каменя? Або, як проситиме риби, замість риби подасть йому гадину? Або, як яйця він проситиме, дасть йому скорпіона?  Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?» (Лук.11:10-13)

Інколи люди скаржаться на те, що хоча й моляться протягом багатьох років, однак не мають жодних доказів, що прощені і прийняті Богом. Як приклад, згадують Гедеона, одного з ізраїльських суддів, про якого розповідається у книзі Суддів 3:36-40. Гедеон просив у Господа явного доказу, що Він виконає Свою обітницю. Гедеон просив ознаки. Бог, який бачив брак віри Гедеона, дав йому ознаку. І багато-хто сьогодні запитує: «Якщо Бог відповів на прохання Гедеона, чому Він не покаже і мені ознаку, не дасть точної вказівки, як діяти у тій чи іншій ситуації?»

Ісус стикався з такими людьми, які шукали видимих доказів, і каже про них: « Рід лукавий і перелюбний шукає ознаки, та ознаки йому не дадуть, окрім ознаки пророка Йони. І, їх полишивши, Він відійшов» (Матв.16:4).  Апостол Хома не хотів повірити без явних доказів у воскресіння Христа. Він казав: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів, і не вкладу пальця мого у рани, і не торкнуся проколотого боку Його, не повірю». При зустрічі Ісус показав йому Свої рани, щоби знищити сумніви, а потім сказав: « Промовляє до нього Ісус: Тому ввірував ти, що побачив Мене? Блаженні, що не бачили й увірували!» (Iван.20:29).

Христос бажає, щоб наша віра не залежала від зовнішніх обставин. Коли він буде жити у нашому серці, тоді наші переконання матимуть міцну основу і не залежатимуть від мінливих обставин. Постійна залежність від зовнішніх умов тільки заважає духовному зростанню і  моральному розвитку. Господь бажає, щоб Його діти були сильними «Пишу, діти, вам, бо ви пізнали Отця. Я писав вам, батьки, бо ви пізнали Того, Хто від початку. Писав я до вас, юнаки, бо міцні ви, і Слово Боже в вас пробуває, і лукавого перемогли ви» (1Iван.2:14).

Найчастіше у Господа вже є відповідь на наше запитання. Вона записана на сторінках Святого Письма і з нашого боку необхідно лише зусилля, щоб знайти і зрозуміти її. «А якщо кому з вас не вистачає мудрості, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана» (Якова 1:5).

Інколи люди виснажують себе молитвою як фізично, так і душевно, але отримують від цього користі. Зверніть увагу, що місячне сяйво не може відбиватися на неспокійній поверхні води. Так і мир Божий не може наповнити серце, якщо душа і тіло знаходяться у постійній напрузі та неспокої. Щоб отримати дари Божі, необхідне абсолютне довір’я і повна покора волі Божій. Автор Псалмів пише: «на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!» (Пс.22:2), «Вгамуйтесь та знайте, що Бог Я, піднесусь між народами, піднесусь на землі!» (Пс.45:11). І апостол Павло переконує: « Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою» (Фил.4:6).

Відомий християнський письменник пише: «Багато людей позбавляють самі себе великих фізичних і духовних дарів, якими Бог бажає їх наділити. Вони змагаються за перемогу у власно визначених питаннях, шукають власно очікуваних благословень, готуються до здійснення власно намічених подвигів. Вони постійно відчувають, що зобов’язані відчайдушно боротися в молитві зі сльозами…  Але всі їх зусилля, всі сльози і боротьба не дають їм очікуваних благословень. Тому, що перш за все, необхідно абсолютно відмовитися від власного «я» і діяти згідно плану Божого. Тільки так можна з надлишком отримати благодать Божу, яка обіцяна всім, хто просить з вірою».

В книзі Буття 32:24-28 описана боротьба патріарха Якова за благословення Боже. Він помилявся, коли думав, що благословення можна отримати, докладаючи фізичних зусиль. Бог вважав за необхідне зробити Якова непридатним до боротьби, і тільки після цього він збагнув, що не людські зусилля приносять Божі благословення, а покора. Довіривши себе Богові, Яків отримав те, чого не міг отримати у боротьбі. Він отримав благословення не тому, що боровся і не під час боротьби, але коли перестав опиратися і цілком віддав себе на милість Божу.

Це правдива картина боротьби душі, що бажає отримати Боже благословення. Причина боротьби полягає у протидії Божій волі. Господь завжди готовий відповісти нам згідно наших потреб, але не може благословляти нас, доки у душі триває боротьба за панування власного «я».

Кожна людина народжується у світ егоїстом. Для дитини, наприклад, існує тільки її маленьке коло, в якому вона живе, і центром якого вона себе уявляє.

Поза цим колом вона не знає нічого. Вона хоче всього, що бачить, і плаче, коли не отримує бажаного. Якщо постійно виконувати всі забаганки дитини, які часто бувають безглуздими, вона виросте егоїстом. Тому розумні батьки і вихователі з ранніх років привчають дітей ділитися чимось: дозволити іншій дитині погратися іграшкою, дати іншій дитині свою цукерку, зробити що-небудь для іншого. У великих сім’ях діти змалечку звикають допомагати одне одному, спільно виконувати різні завдання, відмовлятися від чогось заради допомоги іншому. Такі діти зазвичай більш щасливі, більш задоволені, спокійні і урівноваженіші ніж єдина в сімї дитина, яка все має тільки для себе і думає лише про задоволення власних бажань.

Часто дорослі люди, що називають себе віруючими, здаються не кращими за таких малих егоїстів. Всі їх молитви складаються з безлічі прохань до Бога зробити або дати те чи інше. Не дивно, що Господь не відповідає на їхні молитви.

В Писанні сказано: « прохаєте та не одержуєте, бо прохаєте на зле, щоб ужити на розкоші свої» (Як.4:3).

Егоїстичні молитви не до вподоби Богові так само, як егоїстичний характер. Більше того, егоїстичні молитви не вирішують проблем молільника, вони лише роблять його ще егоїстичнішим.

Якщо ви стомилися від постійного страху перед невизначеністю, стомилися під тягарем життя і не знаходите заспокоєння і допомоги в молитві, якщо ваші бажання залишаються нездійсненними, а проблеми невирішеними, - спробуйте метод Божий: відмовтеся від свого «я» і віддайте свої особисті потреби і бажання Божому провидінню. «Покладіть на Нього всю вашу журбу, бо Він опікується вами!» (1Петр.5:7). Замість того, щоб молитися про власні потреби, почніть молитися про інших: про сусідів, знайомих, друзів і ворогів.

Кожна людина є членом суспільства і тісно пов’язана з ним. «Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе» (Рим.14:7). Стародавнє латинське прислів’я стверджує: «Одна людина – не людина». Тільки у суспільстві особистість набуває ціни.

У молитві Господній Спаситель дав приклад безкорисної молитви. В серці не може бути місця егоїзмові, якщо ми молимося: «Отче наш», «хліб наш насущний дай нам на цей день», «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

Великі мужі віри ніколи не зверталися до Бога з егоїстичними молитвами.  Апостол Павло пише: «Бо  я  бажав би сам бути відлучений від Христа замість братів моїх,                                                                                  рідних мені тілом»  (Рим.9:3).  Мойсей молився: «А тепер, коли б Ти пробачив їм їхній гріх! А як ні, витри мене з книги Своєї,                                                                                                                    яку Ти написав...» (Вих.32:32). Ісус Христос, передбачаючи труднощі у житті Апостола Петра, сказав йому: «Я ж молився за тебе, щоб не зменшилась віра твоя; ти ж колись, як навернешся, зміцни                                                                                                                                                  братів своїх!» (Лук.22:32).  Сам Спаситель заступається за нас перед Отцем Небесним: «Тому  може  Він  завжди  й спасати  тих, хто через Нього до Бога приходить, бо Він завжди                                                                                      живий, щоб за них заступитись» (Євр.7:25).  Він наш єдиний Заступник і Посередник: «Один  бо  є  Бог, і один Посередник між Богом та.людьми, людина Христос Ісус» (1Тим.2:5).                                                                      Його жертовна любов і молитви залишаються для нас святим прикладом.

Чому б кожній людині, яка перебуває у тенетах егоїзму, не випробувати способу Божого і не молитися про інших? Апостол Яків запевняє: «Отже, признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах, і моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного!» (Як.5:16).  Така молитва не суперечить волі Божій і буде почута Ним.

«І оце та відвага, що ми маємо до Нього, що коли чого просимо згідно волі Його, то Він слухає нас» (1Iван.5:14).

Воля Божа полягає також у тому, щоб ми дотримували заповіді Божі: « і чого тільки попросимо, одержимо від Нього, бо виконуємо Його заповіді та чинимо любе для Нього» (1Iван.3:22); « Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться в вас, то просіть, чого хочете, і станеться вам!» (Iван.15:7)

Молитва – це засіб для спілкування з Богом. Якщо ми в усьому покладаємося лише на добрі стосунки з людьми, ми отримуємо лише ту допомогу, яку можуть запропонувати люди. Якщо ми покладаємося лише на власні зусилля, на власну мудрість і знання, то пожинаємо плоди замкненого кола власного «я». Але якщо поряд з добрими стосунками з людьми і власними стараннями ми покладаємося на силу Божу, до якої дотикаємося в молитві, тоді отримуємо саме те, що Бог може і хоче нам дати. Ті, хто надіється на Христа і Йог силу можуть сказати разом з Апостолом Павлом: «Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі» (Фил.4:13).

Тому будемо намагатися «і не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість» (Рим.12:2) і узгоджувати наші молитви з нею.

«Господи! Навчи нас молитися!»

уроки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

наше опитування

Похоронне служіння у суботній день?
Всього відповідей: 154

форма входу

наші друзі


  • клуб слідопитів "Гедеон"
  • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
  • Буковинська конференція УУК
  • Українська унійна конференція
  • відділ молодіжного служіння УУК
  • Східна конференція УУК
  • Східно-Дніпровська конференція УУК
  • Евро-Азіатський Дивізіон
  • відділ молодіжного служіння ЕАД
  • Генеральна конференція
  • відділ молодіжного служіння ГК
  • Молдавська унійна конференція
  • Західно-Російський Союз
  • Церква АСД Республіки Казахстан
  • ADRA Україна
  • ADRA Евро-Азія
  • ADRA Румунія
  • ADRA International
  • видавництво Джерело Життя
  • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
  • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
  • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
  • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
  • Церква АСД м.Берегово
  • Церква АСД м.Біла Церква
  • Церква АСД м.Виноградів
  • Церква АСД м.Іллічівськ
  • Церква АСД м.Макіївка
  • Церква АСД м.Маріуполь
  • Церква АСД м.Севастополь
  • Церква АСД м.Шепетівка
  • Церква АСД м.Хмельницький
  • Церква АСД м.Херсон
  • Церква АСД м.Сакраменто
  • Церква АСД м.Спокен
  • Церква АСД м.Портленд
  • Церква АСД м.Архангельськ
  • Церква АСД м.Протвино
  • Церква АСД м.Санкт-Петербург
  • Церква АСД м.Ульянівськ
  • Церква АСД м.Учали
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
  • Адвентиська музична культура
  • музична група "ІСТОРІЯ"
  • Інтернет-газета "Шлях"
  • Біблія on-line
  • Hope Channel Europe
  • ТВ "Біблійний маяк"
  • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
  • Радіо - Universul Credintei
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

    статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    конкурс

    погода

    поділися з друзями

    ресурси

    Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


  •  


    Телеканал Надія