ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Вівторок, 19.03.2024, 05:39

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | урок № 1 | Реєстрація | Вхід

Урок 1. «Досліджуйте Писання»

Серед безліч літературних творів вирізняється одна книга, як найцікавіша і єдина за своїм родом. На першій сторінці цієї книги ми знаходимо її повну назву: «Біблія» або «Книга Святого Письма Старого і Нового Заповіту». Про цю книгу з повагою відгукуються великі мислителі минулого і теперішнього.

  Ісаак Ньютон вважав вчення Біблії найвищою філософією. Англійський філософ Джон Локк був упевнений, що ця книга – одне з найбільших благословень Божих для людства. Великі російські письменники та мислителі надзвичайно цінували цю книгу. О.С.Пушкін казав про неї: «Ми ніколи не дамо народові нічого кращого ніж Писання… Це єдина книга в світі – в ній є все». Л.М.Толстой писав: «Замінити цю книгу, мені здається, неможливо. Все, кожне її слово -  справедливе».

  З року в рік життя стає все напруженішим і вимагає від кожного щоразу більше зусиль і праці. Та посеред життєвої марноти ця древня книга продовжує і до сьогодні яскравим вогником осяювати шлях людству.

  Святе Письмо – книга інтернаціональна. Її мова настільки проста, що легко перекладається на будь-яку мову світу. Український переклад Біблії живою народною мовою надруковано 1903 році.

  Зміст   цієї чудової книги доступний і зрозумілий всім верствам населення: як високоосвіченому спеціалісту в розвинутих країнах, так і жителю африканського  племені в джунглях. Малій дитині  Писання мовить: «Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, - бо Царство Небесне належить таким » (Матв. 19:14). До молодої людини у розквіті сил вона звертається зі словами: «І пам`ятай в дні юнацтва свого про свого Творця» (Екл. 12:1). А в похилому віці вона приносить радість у словах: «Сивизна – то пишна корона, знаходять її на дорозі праведності» (Прип. 16:31).

   Чесного працівника ця книга переконує, що він – син Небесного Батька, а людині яка обіймає високу посаду, нагадує, що вона – раб Божий. Вона вчить, як здобути скарб, що не понищиться, і де його зберігати. Тим, чиє життя -  суцільне непорозуміння, вона говорить: «Не засуджую й Я тебе. Йди собі, але більше не гріши» (Івана 8:11). А втомленому турботами вона промовляє: «Прийдіть до мене всі струджені та обтяжені, - і знайдете спокій душам своїм» (Матв.11:28). Занепалі духом, хворі душею і тілом знаходять в цій книзі підтримку і втіху. Той, хто бореться зі спокусами та гріхами знаходить в ній джерело нових сил. Хто заблукав у лабіринті сумнівів – керівництво і пораду, які неможливо знайти в жодній іншій книзі. Всім, хто просить миру для душі, прощення гріхів, втіхи, захисту, допомоги і керівництва, Христос обіцяє в цій книзі «значно більш над усе, чого  просимо  або  думаємо» (Ефес. 3:20).

  У Святому Письмі ми знаходимо відображення всіх наших переживань. Наші випробування і труднощі, радощі і печалі, відчай і надії – все записано в цій книзі. Ми читаємо, як інші люди знаходили вирішення своїх проблем, і вчимося на їх прикладі. Крім того, ми знаходимо в Писанні Христа, нашого Друга, Який обіцяв, що не залишить і не покине нас ніколи і буде з нами до кінця днів. Тому ця книга є також і практичним керівництвом на щодень.

  Святе Письмо – реалістична книга. Вона правдиво описує, як хороші риси людей та їхні позитивні вчинки, так і негативні події життя. Біблійні особистості – це живі люди зі слабкостями і недоліками. Опис на сторінках Біблії людських помилок є застереженням для нас: «Усе це трапилось з ними, як приклад, а написане нам на науку, бо за нашого часу кінець віку прийшов. Тому то, хто думає, ніби стоїть він, нехай стережеться, щоб не впасти»  (1 Кор. 10:11,12).

  Святе Письмо – цілком надійна книга. Вона була написана в часи, коли філософи-язичники мали найбезглуздіші уявлення про наш світ та вселену. Але для вчення святого Писання ці ідеї є чужими. Сьогодні наука підтверджує те, про що давно говорило Писання: що вселенна безкінечна і населена живими істотами. Люди, які вивчають зоряне небо, не можуть не погодитись, що «Небо звіщає про Божу славу, а про чин Його рук розказує небозвід» (Пс.18:2). Підручники з геології, фізики, фізіології та космографії потребують постійного доповнення, щоб відповідати найновішим науковим дослідженням, але істини Святого Писання про повітря, хмари, теплообмін, світло, звуки і життя не потребують доповнення. Вони залишаються вічною і незмінною істиною.

  Був час, коли деякі богослови сумнівалися у достовірності Писання. Вони, наприклад, переконували, що П"ятикнижжя  Мойсея немало бути написане Мойсеєм за 1500 років до Різдва Христового, оскільки на той час, як вони вважали, ще не було ні культури, ні писемності.

   Всі ці звинувачення і сумніви замовкли, коли стали відомі результати розкопок у країнах Древнього Сходу. В 1887 році під час розкопок у Єгипті було знайдено близько 150 глиняних табличок, списаних, так званим, клинописом. Написи Було розшифровано і встановлено,що вони написані зо 1500 років до Різдва Христового, тобто у дні Мойсея і є перепискою між Єгиптом, Палестиною і Сирією. На берегах Тигра і Єфрата при розкопках древніх міст в 1902 році було знайдено ще більш древній пам’ятник із законами царя Хамурабі який тепер зберігається в Лурі а Парижі. Цар Хамурабі був сучасником Авраама. Уже в той час, за 2000 років до Різдва Хистового, існувала писемність, законодавства і висока культура. Під час розкопок після Першої і Другої світової війни було знайдено безліч пам’ятників культури, з яких деякі ще більш давні, ніж закони Хамурабі.

Всі ці археологічні знахідки переконують що Святе Письмо містить історичні факти, які не підлягають сумніву. Завдяки розкопкам стало відомо, що Біблія подає достовірний опис життя та звичаїв давнини.

У Святому письмі ви знайдете повну послідовність  викладу подій. На перший сторінці розповідається про походження людини, а на останній вказано тему нашої земної подорожі. Ви можете прочитати про те, як у світі запанував гріх, і які засоби використав Бог, щоб врятувати людину від гріха і вічної загибелі. Ви можете спостерігати боротьбу між добром і злом на протязі багатьох віків і бачити остаточну перемогу Христа. Ця книга веде нас від втраченого раю у повернений рай, де люди знову будуть бачити Бога, як бачили його на початку. «Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже смерти. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде» (Об. 21:3,4; 22:3). Нам дано обітницю : «Чого око не бачило і вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його»  (1Кор. 2:9).

Святе письмо – вічна книга. Її неможливо знищити - життєздатність її дивовижна. Багато цінних історичних документів, навіть цілі бібліотеки зникли безслідно. Знамениті твори талановитих авторів, які колись користувалися великою славою і популярністю, давно забуті. А Святе Письмо – ця древня книга, продовжує існувати, і мільйони людей по-новому відкривають її для себе.

Саме існування Святого Письма в наші дні є дивом. На протязі кількох століть ця книга витримувала критику і напади з боку ворогів. В ній не залишилося жодного виразу, який не підлягав би майже мікроскопічному дослідженню. Інколи здавалося, що Біблія переможена і її існуванню надійшов кінець. Правителі видавали укази про її знищення, безбожники накидалися на неї зі звинуваченнями. Але вона все ж залишається непереможною, як наковальня, об яку вже розбилися сотні людських молотів: молоти зношуються, а наковальня стоїть не ушкоджена. Великий французький скептик Вольтер переконував, що Біблія доживає свій вік і скоро буде геть забутою. Вольтер помер, і про нього мало – хто згадує, а Біблія сьогодні розповсюджується більше ніж коли-небудь раніше і авторитет її все зростає. Записані в ній факти з кожним роком підтверджуються все більше.

Христос сказав: «Небо і земля проминеться, але не минуться слова Мої» (Матв. 24:35). Таку книгу міг створити лише Бог. Це слово Боже, написане не «з волі людини, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим» (2Петра 1:21).

Святе Письмо – пророча книга. У ній містяться передбачення майбутнього і цим вона відрізняється від всіх інших книг, написаних людьми. Майбутнє закрите для людей, але перед Богом не має нічого таємного чи прихованого. Він знає кінець кожної справи від початку. У своїй книзі Він подає загальну картину прийдешніх віків. У Святому Письмі записано близько 1000 пророцтв, більша частина яких достовірно збулася і стала надбанням історії. Дивовижне виконання пророцтв в минулому запевняє нас, що інші передбачення також виконаються свого часу.

Варто зауважити, що багато пророцтв виконуються сьогодні і ми можемо бачити це на власні очі. Ми живемо у надзвичайний час, і це має спонукати кожну людину досліджувати цю видатну книгу, як ніколи раніше. На сторінках Писання є порада: «І ми маємо слово пророче певніше. І ви добре робите, що на нього вважаєте, як на світильника, який світить у темному місці, аж поки начне розвиднятися, і світова зірниця засяє у ваших серцях» (2Пет.1:19).

Це – свята книга. Святе Письмо складається із 66 окремих книг, що написані в різні часи протягом 15 віків. У цій праці брало участь близько 40 чоловіків. Одні з них здобули освіту в Єгипті, Вавилоні чи в Єрусалимі, інші були «покликані від плуга». Одні жили в пустелі, інші в полоні, а декотрі перебували на вершині людської величі. Ці автори були представниками різних цивілізацій, з різною підготовкою, і теми, порушенні ними , такі ж різні, а саме: історія, пророцтва, мораль, громадське право, правила санітарії та гігієни.

За такого розмаїття змісту, безперечно, можна очікувати великих протирічч, але нічого подібного у Святому Письмі  ви не знайдете. З першої до останньої сторінки панує повна узгодженість і гармонія, як за змістом, так і за духом ця книга складає одне ціле. При поверховому читання може виникнути враження, що є протиріччя, але при глибокому дослідженні вони зникають. І в центрі уваги в усіх книгах, починаючи від Буття і закінчуючи Відкриттям, знаходиться одна Особистість - Ісус Христос Божий, Спаситель людей.

Ця свята книга розповідає не лише про чудеса минулих віків, вона творить чудеса і в наші дні. Одного разу злодій викрав у віруючої жінки сумочку з грішми. Через деякий час він повернув її з усім, що в ній було. Він знайшов у ній невелику книгу – Євгенія від Луки. В ній він прочитав про Ісуса, який помер щоб врятувати грішників. Його серце було зворушене такою любов’ю Христа. Він повернув вкрадене і вирішив стати порядною людиною.

Книга Божа чинить подібні дива щодня. Завдяки її впливові дикуни, людоїди, розбійники, грабіжники, раби алкоголю і наркотиків стають хорошими, добрими людьми, порядними громадянами і свідками Христа. Минають роки і століття, а Божа книга не втрачає сили змінювати людські життя.

Авраам Лінкольн радив своєму невіруючому другові: «Читай цю книгу, обмірковуючи все, що можеш зрозуміти, приймай з вірою незрозуміле і будеш жити кращим життям, і помреш кращою людиною».

Можливо, ми не зможемо зрозуміти всього написаного в Біблії, але це не має стати на перешкоді нашій вірі. Ми так само не розуміємо всього, що відбувається на землі, у природі, навколо нас. Ми розуміємо зовсім небагато, а інше приймаємо як факт. Ми навіть не знаємо всього про своє тіло і його функції. Незрозумілого у світі набагато більше, ніж вивченого. Якщо ми не зрозуміємо всього у світі матеріальному, як можемо сподіватися, що зрозуміємо все духовне , божественне?

Але одне ми можемо зрозуміти і це найголовніше: Бог любить нас і хоче подарувати нам життя вічне. Для цього Він дав нам книгу, у якій ми знаходимо слова втіхи, підбадьорення, заспокоєння і поради. Христос каже: «Написано: Не хлібом єдиним буде жити людина, але кожним Словом Божим» (Луки 4:4). Христос називає слово Боже істиною(17:17), а цар Давид порівнює його зі світлом: «Слово – світильник, то світло для стежки моєї» (Пс.118:105).

Без світла темної ночі легко зійти з дороги і потрапити в небезпеку. На нашій життєвій дорозі також потрібне світло, за допомогою якого ми змогли б обрати правильний напрямок. Інакше нам загрожує небезпека потрапити у тенета ворога і назавжди загинути. Тому Христос радить: «Досліджуйте но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, - вони ж свідчать про мене»(Йоана 5:39). Писання, за словами апостола Павла, «можуть зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса. Усе Писання Богом натхнене, і корисне для навчання, до докору. До направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова» (2Тим. 3:15-17).

Інколи люди думають, що Святе Письмо не містить всього, чому має вірити християнин, і звертаються до переказів. Але в Євангелії від Йоана 20:30,31 написано: «Багато ж інших ознак учинив був Ісус у присутності учнів Своїх, що в книзі оцій не написані. Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ньому». Ці слова запевняють, що написаного цілком достатньо, щоб вірити у Христа, як нашого Спасителя, і отримати вічне спасіння. Читання Слова Божого переконує людину, що вона грішна і потребує божественної допомоги. Це слово зароджує в її серці бажання жити кращим, святим життям. Воно спрямовує нас до Ісуса Христа, нашого Спасителя, Який Один тільки може звільнити нас від провини гріха, від недоліків і вад. Тому прислухайтесь до поради: «Читайте Писання, щоб здобути мудрість; вірте йому, щоб отримати спасіння; прислухайтеся до його порад, щоб
жити святим життям» (поезія нового оригіналу).

уроки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

наше опитування

Як Ви вважаєте: кінець світу близько?
Всього відповідей: 194

форма входу

наші друзі


  • клуб слідопитів "Гедеон"
  • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
  • Буковинська конференція УУК
  • Українська унійна конференція
  • відділ молодіжного служіння УУК
  • Східна конференція УУК
  • Східно-Дніпровська конференція УУК
  • Евро-Азіатський Дивізіон
  • відділ молодіжного служіння ЕАД
  • Генеральна конференція
  • відділ молодіжного служіння ГК
  • Молдавська унійна конференція
  • Західно-Російський Союз
  • Церква АСД Республіки Казахстан
  • ADRA Україна
  • ADRA Евро-Азія
  • ADRA Румунія
  • ADRA International
  • видавництво Джерело Життя
  • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
  • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
  • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
  • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
  • Церква АСД м.Берегово
  • Церква АСД м.Біла Церква
  • Церква АСД м.Виноградів
  • Церква АСД м.Іллічівськ
  • Церква АСД м.Макіївка
  • Церква АСД м.Маріуполь
  • Церква АСД м.Севастополь
  • Церква АСД м.Шепетівка
  • Церква АСД м.Хмельницький
  • Церква АСД м.Херсон
  • Церква АСД м.Сакраменто
  • Церква АСД м.Спокен
  • Церква АСД м.Портленд
  • Церква АСД м.Архангельськ
  • Церква АСД м.Протвино
  • Церква АСД м.Санкт-Петербург
  • Церква АСД м.Ульянівськ
  • Церква АСД м.Учали
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
  • Адвентиська музична культура
  • музична група "ІСТОРІЯ"
  • Інтернет-газета "Шлях"
  • Біблія on-line
  • Hope Channel Europe
  • ТВ "Біблійний маяк"
  • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
  • Радіо - Universul Credintei
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

    статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    конкурс

    погода

    поділися з друзями

    ресурси

    Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


  •  


    Телеканал Надія