ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Вівторок, 19.03.2024, 05:19

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | урок № 16 | Реєстрація | Вхід

Урок №16. «Божа печатка»

Остання книга Біблії Об’явлення описує події, що відбудуться наприкінці історії світу. В цій книзі ми знаходимо слова, що привертають особливу увагу: «І змій розлютувався на жінку, і пішов воювати з останком насіння її, що вони бережуть Божі заповіді та мають свідоцтво Ісусове» (Об. 12:17).

  Дослідники Писання знають, що образ «жінки» є символом християнської церкви, це підтверджують слова апостола Павла: «Бо пильную про вас пильністю Божою, заручив бо я вас одному чоловікові, щоб Христові привести вас чистою дівою» (2 Кор. 11:2). «Останок насіння її» символ віруючих членів церкви, які житимуть в останній період існування церкви, власне, перед приходом Христа.

  Писання також повідомляє, кого символізує  дракон. «І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинений був він додолу, а з ним і його анголи були скинені» (Об. 12:9).

  Образна картина, змальована у книзі Об’явленні, ілюструє боротьбу між послідовниками Спасителя і тими, хто вибрав своїм князем ворога людського роду. Центром цієї боротьби стануть Заповіді Божі, про які Ісус свого часу сказав: «Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!» (Івана 14:15). Дракон вступив у боротьбу з тими, хто «додержує заповіді Божі» (Об. 12:17).

  Питання дотримання Заповідей буде вирішальним в формуванні стосунків  між Христом і його церквою, тому воно вимагає більш детального дослідження. Це питання може викликати суперечки між християнами, якщо ми матимемо на увазі лише букву Закону і не надаватимемо значення духові Закону.

   Писання стверджує: «Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!» (1 Івана 4: 16). Любов – основна риса Божого характеру, який відкривається в повноті в Його Законі. Любов – не людська, а божественна риса. Вона «вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам» (Рим. 5:5). Тому без любові людина не спроможна виявити послух Законові Божому.     Ставши людиною , Христос поєднав у собі божественну природу з людською. Натомість людина, приймаючи вірою Христа, як особистого Спасителя, стає співучасником божественної природи, здатна жити святим, непорочним життям за прикладом Христа. Цього неможливо заслужити. «Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився» (Ефес. 2:8,9). Це зовсім не означає, що користуючись благодаттю Божою, християнин отримує право грішити, тобто порушувати Заповіді Божі. Навпаки, благодать Божа виявилась не тільки в тому, що Христос помер за нас, але також і в тому, що за допомогою діючої в нас сили Духа Божого ми вчимося щодня жити «праведно і побожно» (Тит. 2: 11-13), жити у згоді з волею Божою, дотримуючи Його Заповіді. «Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі» (1 Івана 5:3).

Сатана з особливою злобою бореться проти тих, «хто дотримує заповіді Божі». Якщо йому вдається витіснити з людського серця любов, перемога буде на його боці.

Деякі подробиці цієї боротьби ми знаходимо в книзі Об’явлення. Це дуже важлива книга, не закрита для розуміння і не запечатана, як дехто вважає. Перші ж рядки розповідають, що це «об’явлення Ісуса Христа…щоб виявити рабам своїм, що незабаром статися має» (Об. 1:1). У ній знаходиться вістка, яку ми всі маємо зрозуміти. Іван бачив у видінні завершальні події історії світу. Він пише : «А по цьому я бачив чотирьох Анголів, що стояли на чотирьох кутах землі та тримали чотири земні вітри, щоб вітер не віяв на землю, ані на море, ані на жодне дерево. І бачив я іншого Ангола, що від схід сонця виходив, і мав печатку Бога Живого. І він гучним голосом крикнув до чотирьох Анголів, що їм дано пошкодити землі та морю, говорячи: Не шкодьте ані землі, ані морю, ані дереву, аж поки ми покладемо печатки рабам Бога нашого на їхніх чолах!» (Відкр. 7: 1-3).

«Чотири вітри», що дмуть на землю, вказують на войовничий настрій і дух Армагедона, що охопив всі народи. Вони є символом суперечок і боротьби, як пише пророк Єремія: «Так говорить Господь Саваот: Ось лихо виходить від люду до люду, і буря велика пробудиться з кінців землі» (Єрем. 25:32). Але в той час, як сатана здійснює свій руйнівний план через війни і кровопролиття, Бог реалізує Свій план, втримуючи всесвітню боротьбу в Своїх руках, щоб дати можливість «покласти печатки рабам Бога живого», цим  засвідчивши, що вони спасенні.

Що ж це за «печатка Бога живого», завдяки якій вірні учні Христа отримують свідоцтво і гарантію, що вони спасенні? Ніхто з тих, хто бажає бути в Царстві Небесному, не може  поставитись легковажно до цього важливого питання і пов’язаної з ним відповідальної.

Згадку про використання печатки ми знаходимо у різних книгах Біблії. Наприклад, читаючи про Авраама: «І прийняв він ознаку обрізання, печать праведности через віру, що її в необрізанні мав, щоб йому бути отцем усіх віруючих, хоч були необрізані, щоб і їм залічено праведність» (Рим. 4:11). Тут слово «печать» і «ознака» використовуються в однаковому значенні. У пророка Єзекіїля ми знаходимо наступний опис: «І сказав Господь до нього: Перейди серединою міста, серединою Єрусалиму, і зроби знака на чолах людей, що зідхають та стогнуть над усіма тими гидотами, що робляться в його середині»(Єзекіїлія 9:4).

Печатку використовують приватні особи, установи і уряди, щоб підтвердити справжність документу, на який накладено печать. У давнину царський перстень виконував роль печатки, і все, запечатане ним, набувало чинності закону. Приклад цього ми знаходимо у книзі Есфирь 8:8.

Використання печатки пов’язане із законом. Пошкодження того, що скріплене печаткою, вважається порушенням закону. Ту саму аналогію можна прослідкувати і з печаткою Божою. Ми знаходимо, що печать Божа тісно пов’язана із Законом Божим і повинна містити інформацію щодо імені і офіційного статусу, який займає Бог, як Повелитель всесвіту; вона також має вказувати на Його законні володіння, на які розповсюджується дія Його Закону і на Його права. В якій із десяти заповідей ми знаходимо всі ці вказівки? У перших трьох заповідях і в п’ятій, хоча і згадується ім’я Боже, однак не подається про Нього інформації на підтвердження того, що Він – єдиний, істинний Бог. В останніх заповідях ім’я Боже взагалі не згадується. Зовсім інша справа із четвертою заповіддю. У ній сказано: «Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його» (Вих. 20:8-11).

Слова «бо шість день творив Бог небо і землю, море і все, що в них», вказують на єдиного істинного Бога, Отця неба і землі. Ці слова вказують також на Його володіння, небо і землю, і на Його невід’ємні права, як Того, що все створив і підтримує Своєю силою. Без четвертої заповіді ми не знали б, де шукати істинного Бога серед безліч божків, створених людиною; ми також не знали б на чому засновано Його авторитет, і на якій підставі ми зобов’язані коритися Йому. Тільки зрозумівши цю велику істину, ми перестаємо дивуватися Його наступним словам: «І також дав Я їм Свої суботи, щоб були вони знаком поміж Мною та між ними, щоб пізнати, що Я Господь, що освячує їх» (Єзекіїля 20:12). Таким чином ми маємо запевнення, дане Богом особисто щодо сьомого дня, як про відмінну ознаку, завдяки якій можна впізнати Його народ. освячений Ним.

У книзі Об’явлення 7:1-3 ми бачимо особливу справу, яку Бог  здійснює у світі, щоб приготувати Свій народ до приходу Ісуса Христа. У наші дні, коли бушують «чотири вітри» всесвітніх хвилювань, піднімаючи великі хвилі міжнародної напруги, світові лідери передбачають неминучість  Армагедону, Але світ не покинутий напризволяще. Бог втілює на землі Свій план спасіння і завершує його, наголошуючи людству про необхідності виконання Його Закону. Хоча на долю Божих дітей випало багато страждань і випробувань, про них все ж таки сказано: «Тут терпеливість святих, що додержують заповіді Божі та Ісусову віру!» (Об. 14:12).

На кожну добру справу Божу диявол готує підробку, так само відбувається і з печаткою Божою. У ці останні дні історії світу ворог людських душ, пропонує свою печатку, знак свого авторитету, якою він застосовує у своєму повстанні проти Бога і Його закону. У той час, коли Бог накладає Свою печатку «на чолах рабів Своїх», ми читаємо у тій же книзі про диявольську підробку: «І зробить вона, щоб усім малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам було дано знамено на їхню правицю або на їхні чола» (Об. 13:16).

«Великий дракон, древній змій, названий дияволом і сатаною», використовує для втілення своїх планів певну земну владу, яка в Писанні представлена символом «звіра». І він зробить: «щоб ніхто не міг ані купити, ані продати, якщо він не має знамена ймення звірини, або числа ймення його...» (вірш 17).

У пророцтвах звір, завжди означає владу, як бачимо із пророцтва Даниїла: «Четвертий звір четверте царство буде на землі…» (Дан. 7:23). Звір, про якого іде мова в 13 розділі книги Об’явлення діє по волі диявола, він «говорив, як змій» (вірш 11). Тому всі, хто приймає «знамено звіра», відзначені як власність диявола.

Що ж таке знамено звіра? Якщо печать Божа стосується дотримання суботи Господньої згідно четвертої заповіді, тож цілком логічно прийти до висновку, що печать звіра пов’язання із дотримання іншого дня, про який Бог не давав наказу, щоб святити його. І такий день ми справді знаходимо у християнських церквах. Пророцтва передбачали таке розгортання подій, а історія підтверджує наявність такого факту. Пророк описує дію певної влади через символ «малого рогу», який вийде з четвертого всесвітнього царства, - Риму, такими словами: «І він буде говорити слова проти Всевишнього, і пригнобить святих Всевишнього, і буде думати позмінювати свята та права…» (Дан. 7:25).

Цими словами описана духовна влада, яка наважилася відмінити Заповіді Божі і свята встановлені Самим Богом. Знавцям історії не важко визначити, яка духовна влада вчинила так, як передбачено пророцтва. Варто тільки звернутися до літератури Католицької церкви. Наведемо кілька цитат католицьких авторів:.

- Який день є днем суботнім?

- Сьомий день тижня – субота.

- Чи дотримуєте ви суботу?

- Ні, ми дотримуємо день Господній.

- Який це день?

- Перший день тижня – неділя.

- Хто запровадив такі зміни?

- Католицька церква.

(James Belford, ”A New Catechism of Christian Doctrine and Practice”, page 86,87).

Питання: «Чи можете ви в інший спосіб довести, що церква має владу змінювати свята і заповіді?

Відповідь: «Якщо б вона не мала такої влади, вона не могла б зробити цього; всі сучасні релігії погоджуються з нею: інакше вона не могла б замінити сьомий день – суботу, дотриманням першого дня – неділі, оскільки для таких змін немає жодних підстав у Писанні».(Stephan Keenan, "A Doctrinal Catechism», page 174).

На сторінках журналу «Catholic Mirror» за 23 вересня 1893 рік, на питання, чи є перенесення свята із святого дня – суботи, на перший день – неділю, справою папи? – кардинал Гіббонс писав: «Звичайно, церква запевняє, що заміна – це її справа. Інакше не могло бути, оскільки в той час нікому до голови і не прийшло б змінювати що-небудь без неї в духовній і релігійній сфері».

На це можливо дехто заперечить, мовляв, немає жодної різниці у святкуванні того чи іншого дня. Але в даному випадку справа стосується не просто якогось дня. Це питання послуху і не послуху, вірності Богу і відступлення від Нього. Найвища форма служіння Богу – це послух: «Чи жадання Господа цілопалень та жертов таке, як послух Господньому голосу? Таж послух ліпший від жертви, покірливість краща від баранячого лою!» (1 Самуїла 15:22). Дотримання четвертої заповіді демонструє, що людина бажає бути слухняною Богові, що вона перетворена і освячена творчою силою Божою. Бог говорить: «також дав Я їм Свої суботи, щоб були вони знаком поміж Мною та між ними, щоб пізнати, що Я Господь, що освячує їх» (Єзекіїля 20:12). Дотримання цієї заповіді виявляє справжній стан серця і розуму дітей Божих. Господь дав цю заповідь, «щоб пізнати»: чи бажаємо ми бути Його послідовниками чи послідовниками звіра.

Бог каже: «день сьомий субота» і закликає свято дотримувати її. Церква каже: «дотримуй першого дня тижня». Така дилема змушує кожного обирати, кого ми бажаємо вшановувати? Кого бажає слухати? Знання цих фактів нам незабаром знадобляться, бо наближається час, коли «ніхто не зможе ані купити, ані продати, якщо він не має знамена ймення звірини, або числа ймення його» (Об.13:17).

Перед вами - дві дороги. Одну пропонує Сам Христос, і ця дорога послуху. Ви можете наслідувати Його приклад, додержуючи заповіді  Божі, і отримати Його печатку на чоло, де зосереджені всі сили розуму, волі і почуттів. Бог обіцяє: «Оце Заповіт, що його Я складу по тих днях із домом Ізраїлевим, говорить Господь: Покладу Я Закони Свої в їхні думки, і на їхніх серцях напишу їх, і буду їм Богом, вони ж будуть народом Моїм» (Євр. 8:10), «І духа Свого дам Я до вашого нутра, і зроблю Я те, що уставами Моїми будете ходити, а постанови Мої будете стерегти та виконувати» (Єзекіїля 36:27).

Тоді ваше ім’я буде записане у книзі життя у Агнця, і після закінчення боротьби ви увійдете через перлинні ворота у золоте Боже місто. У ті дивовижні оселі, які Христос пішов підготувати для Своїх вірних послідовників. «Блаженні, хто випере шати свої, щоб мати право на дерево життя, і ввійти брамами в місто!» (Об. 22:14).

Інший шлях, шлях непослуху, прокладено ворогом Христа. Постійне свідоме порушення закону Божого, незважаючи на знання правильного шляху, закінчиться отриманням знаку звіра і позбавить вас вічного дому в оселях Божих.

Яку дорогу оберете ви? Адже вже сьогодні ви йдете одним із цим шляхів. Куди приведе вас ваш шлях: до небесного міста чи у протилежному напрямку - до вічної загибелі?

Ми живемо у дуже важливий час, коли не можна йти на жоден компроміс із власними переконаннями. Необхідно прийняти рішення, чи бажаємо ми бути з Богом чи з дияволом. Для нас, жителів останніх днів історії світу, набувають ще більшого значення слова Господа: «Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую» (Йоана 15:14). Чи бажаєте Ви з любов’ю і вірністю іти за тим, Хто віддав життя своє, щоб ви могли жити? «Якщо будете ви зберігати Мої заповіді, то в любові Моїй перебуватимете, як і Я зберіг Заповіді Свого Отця, і перебуваю в любові Його» (Йоана 15:10).

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

наше опитування

Чи дотримуєтесь Ви 10-ти заповідей?
Всього відповідей: 154

форма входу

наші друзі


  • клуб слідопитів "Гедеон"
  • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
  • Буковинська конференція УУК
  • Українська унійна конференція
  • відділ молодіжного служіння УУК
  • Східна конференція УУК
  • Східно-Дніпровська конференція УУК
  • Евро-Азіатський Дивізіон
  • відділ молодіжного служіння ЕАД
  • Генеральна конференція
  • відділ молодіжного служіння ГК
  • Молдавська унійна конференція
  • Західно-Російський Союз
  • Церква АСД Республіки Казахстан
  • ADRA Україна
  • ADRA Евро-Азія
  • ADRA Румунія
  • ADRA International
  • видавництво Джерело Життя
  • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
  • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
  • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
  • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
  • Церква АСД м.Берегово
  • Церква АСД м.Біла Церква
  • Церква АСД м.Виноградів
  • Церква АСД м.Іллічівськ
  • Церква АСД м.Макіївка
  • Церква АСД м.Маріуполь
  • Церква АСД м.Севастополь
  • Церква АСД м.Шепетівка
  • Церква АСД м.Хмельницький
  • Церква АСД м.Херсон
  • Церква АСД м.Сакраменто
  • Церква АСД м.Спокен
  • Церква АСД м.Портленд
  • Церква АСД м.Архангельськ
  • Церква АСД м.Протвино
  • Церква АСД м.Санкт-Петербург
  • Церква АСД м.Ульянівськ
  • Церква АСД м.Учали
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
  • Адвентиська музична культура
  • музична група "ІСТОРІЯ"
  • Інтернет-газета "Шлях"
  • Біблія on-line
  • Hope Channel Europe
  • ТВ "Біблійний маяк"
  • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
  • Радіо - Universul Credintei
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

    статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    конкурс

    погода

    поділися з друзями

    ресурси

    Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


  •  


    Телеканал Надія