ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Четвер, 27.06.2019, 11:03

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | урок № 12 | Реєстрація | Вхід

Урок №12. «Живий храм»

Даними рядками ми звертаємось головним чином до людей, які називають себе віруючи, до тих, які знають про руйнівну силу шкідливих звичок, і які б відмовились від них, якби тільки змогли це зробити.

  Чимало людей вживають сто грам горілки за обідом, викурюють не більше однієї пачки цигарок на день і вважають таку «помірність» вартою похвали.  Але у розумінні помірності можна помилятися. Наприклад, любов до тварин вважається позитивною рисою характеру, однак, навіть найбільш помірний вияв ласки до гримучої змії не рекомендований. Застосувати ідею про помірність до вживання того, що шкодить, - помилка! Від шкідливого варто відмовлятися взагалі. Помірність варто застосувати до того, що само по собі не є шкідливим, але може завдати шкоди при надлишковому вживанні.

  У Святому Письмі помірність названа «стриманістю», що означає самовладання, сила волі і здатність самому, без зовнішнього втручання, відмовитися від чого-небудь. Неможливо зробити людину стриманою, застосовуючи зовнішні засоби впливу. Ця риса характеру має виростати самостійно, як результат вільного волевиявлення людини, яка вирішила контролювати всі дії.

  Бути християнином – особиста справа кожного. Людину неможливо врятувати, застосовуючи суспільні правила чи думку людей, серед яких вона перебуває. Її спасіння завжди залежатиме від стосунків з Христос. Справжнє стримання вимагає особистого рішення і воно – особиста справа кожного,  тому, що виявляючи стриманість, кожен має знати сам від чого йому стримуватися.

  Про необхідність стримання писав апостол Павло у 1 Кор. 6:19,12 : «Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?»

  Це те, чого очікує Бог від кожного віруючого в Нього. Але виконати це не так  вже й легко, як стверджує у наступних текстах той же апостол Павло: «Тож благаю вас, браття, через Боже милосердя, повіддавайте ваші тіла на жертву живу, святу, приємну Богові, як розумну службу вашу» (Рим. 12:1). Із цих слів бачимо, прославлення Бога у нашому тілі вимагає певної жертовності з нашого боку. Хто не докладає достатньо сили волі, щоб контролювати бажання свого тіла, той робить фатальну помилку. Апостол Павло пише про себе; «Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним» (1Кор. 9:27). Якщо така небезпека могла загрожувати великому апостолу, то для кожного з нас це не менша проблема.

  Ми можемо особисто усвідомити важливе значення стримання і прийняти серйозне рішення триматися певного плану, однак і це не гарантує досягнення мети. Поки ще жива хоча б частинка «старого чоловіка», корисно пам’ятати слова пророка Єремії : «Людське серце найлукавіше над все та невигойне, хто пізнаї його?» (Єремія. 17:9).

  Найбільша небезпека криється у мисленні людини. Якщо ви ставитися до чогось з упередженням, це може стати причиною виправдання в собі тих поганих нахилів, які в комусь іншому ви осуджуєте. Мудрий Соломон зауважує: «Буває, дорога людині здається простою, та кінець її стежка до смерти» (Прип. 14:12). Тому, хоча спонукання, плани і рішення у питаннях стриманості мають походити від вас, все ж зовнішнє висвітлення питання через авторитетні джерела просто необхідне, щоб знати правила, яких варто дотримуватися.

  Перед тим, як торкнутися детально правил стримання і здоров’я, ми маємо зрозуміти велику цінність власне самого здоров’я. Ми  унаслідували від своїх пращурів стільки слабостей, що зберегти здоров’я насправді є не легкою справою. До того ж нещасні випадки трапляються і з тими, хто дотримується правил безпеки у цьому питанні. Збудники хвороб проникають в організм там, де неможливо було передбачити і уникнути цього. Та все-таки більша частина хвороб є наслідком порушення законів здоров’я чи то через не знання, чи то через неуважність. Якщо людина зі спокоєм і терпінням долає хвороби, страждання чи нещастя, яких неможливо було уникнути, вона цим прославляє Отця Небесного. Інакше справа із стражданнями і хворобами, які можна було попередити. У таких стражданнях Господь не прославляється. Натомість вони крадуть наші сили, які могли би бути спрямовані на служіння для Господа, якби людина була здоровою.

  Звичайно, формат брошурки не дозволяє торкнутися всіх факторів, що мають значення для здоров’я та стримання. Розглянемо лише основні: харчування, сон, праця і здоров’я.

  Питання зловживання спиртними напоями взагалі не постає, адже людина, яка справді прагне прославити Бога, не вживатиме їх. Натомість ми бажаємо обговорити питання стосовно таких продуктів харчування, які в основному корисні.

  Приємний запах їжі сприяє травленню, однак, при виборі страв і напоїв не можна покладатися лише на це. Смак часто буває спотвореним. Багато хто, купуючи, наприклад, сосиски, додає до них стільки гірчиці і спецій,що первинний смак їжі вже не можливо відчути.

  Всім, хто вважає себе послідовником Христа, варто ознайомитися з основами правильного харчування. Таку інформацію можна отримати з книг і журналів.

  Отримавши знання про якість їжі, необхідної для правильного харчування, варто обирати страви і напої, які не були б надто гострими і не спотворили смаків. Спочатку така їжа може здаватися несмачною, але через деякий час ви відчуєте їхній смак. Результат вживання здорової їжі стане для вас винагородою за докладені зусилля.

  Однак, вияв сили волі при виборі продуктів харчування – це лише пів справи. Багато людей, які ніколи не вживають чогось шкідливого, перевантажують свій організм надлишком жиру, що послаблює розумові здібності і вкорочує життя. Один із авторитетних діячів – медиків нещодавно висловив думку, що від переїдання помирає більше людей, ніж від алкоголізму. Інший вдало висловив ту ж думку такими словами: «ми власною ложкою викопуємо собі могилу». Людина, що вкорочує собі життя у такий спосіб, не може вважатися стриманою.

  Є багато і таких людей, які правильно обирають продукти і не їдять зайвого, але вони вживають їжу так ніби це надзвичайно не приємний обов’язок, з яким треба як найшвидше покінчити. Зрозуміло, що людина, яка ковтає їжу, не розжовуючи її достатньо, є не стриманою. Якщо вам не вистачає часу, щоб сісти за стіл і спокійно поїсти то краще відмовитись від трапези або обмежитись склянкою молока чи соку. Однак, якщо це трапляється надто часто, то варто переглянути графік своїх щоденних обов’язків.

  Наступна проблема – це сон. Ніхто не може застосувати силу волі для того, щоб змусити себе заснути, але кожний може протягом дня так розприділити  свій час, щоб на сон залишалося достатньо часу. Можливо доведеться відмовитися від деяких справ, які здаються важливими або цікавими. Але якщо таким чином можна отримати кілька додаткових годин здорового сну, то варто піти на таку жертву.

  Крім того, необхідно час від часу розмірковувати про свої запаси віри. Якщо ви володієте живою вірою в Отця Небесного, Який день за днем піклується про вас, і Якому ви можете довірити свої турботи, то ви виявите, що вони не будуть вас обтяжувати. Турботи – це одна з причин, що позбавляє нас спокою і здорового сну.

  Тепер ми підійшли до питання праці. Багато сучасних винаходів спрямовані на те, щоб полегшити людині працю і скоротити робочий день. Однак, ще дуже багато людей перевантажені роботою, і це шкодить їх здоров’ю.

  Чому деякі люди так важко і так багато працюють? Можна вказати на дві основні причини: по-перше, бажання досягти фінансового благополуччя і всіх, пов’язаних з ним задоволень, які пропонує сучасне життя; по-друге, страх перед бідністю.  Але жодна з названих причин не має бути проблемою для віруючої людини. Господь каже: «Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (Матв. 6:33).

  Якщо ми торкнемося питання відпочинку і розваг, то побачимо багато крайнощів і не стриманості. Статистика відвідувань людьми театрів, футбольних матчів та інших спортивних змагань, що збуджує глядачів, змушує нас замислитися. Люди витрачають чималі кошти на квитки, значить вони справді цікавляться такими видовищами. Але виникає питання, чи ватро віруючий людині у такий спосіб витрачати час і кошти!

  Ігри, спорт і приємні розваги сприяють здоров’ю, якщо вони застосовуються розумно є частиною нашого способу життя. Але не помірні і не регулярні вправи здатні нанести більше шкоди ніж користі. У наш час багато хто виявляє свій спортивний інтерес у пасивний спосіб: сидить і спостерігає за тим, як інші грають. Чинячи так, вони обмежують свою фізичну активність. З іншого боку, учасники гри перевтомлюють себе, і в результаті, ні учасники, ні глядачі не можуть пишатися своїм здоров’ям.

  Не має потреби детально оглядати розваги віруючих. Хто серйозно ставиться до питання стримання і здоров’я, може обрати такий спорт, участь в якому відповідатиме його способу життя і не безчеститиме його Творця.        

  Що ж означає бути стриманим? Це означає обирати страви і напої корисні для організму, вживати їх помірно і приділяти трапезі достатньо часу. Це означає планувати своє життя так, щоб залишати достатньо часу для сну, і щоб клопоти життя не заважали здоровому відпочинку. Це означає працювати, але не перевтомлюватись. Це означає брати активну участь у іграх та спорті, але не впадати в крайнощі.

  Поспіх і суєта , шум і постійна напруга та хвилювання перевтомлює нервову систему. Небагато-хто у наш час перенапружує свої м’язи, але багато-хто надто часто хвилюється і даремно напружує свої нерви.

Як виправити ситуацію?

1.   Не робіть успіх своїм ідолом і не ставте собі такої мети, яка у випадку невдачі змушуватиме вас думати, що все втрачено. Одне із найбільш шкідливих явищ нашого життя – переоцінка спеціальних, незвичайних досягнень.

2.   Не зловживайте своїми фізичними силами. Ні Бог, ні природа не допомагатимуть людині, яка зловживає своїм здоров’ям.

3.   Пам’ятайте, що вам необхідний відпочинок. Відпочинок – це необов’язково абсолютна бездіяльність, хоча і це буває необхідним, коли нервова система настільки виснажена, що необхідний повний спокій, щоб відновити сили душі і тіла. Але це виняток. Доведено, що у наш напружений вік більшість людей у розвинутих країнах не достатньо відпочивають.

4.   Поважайте оточуючих, концентруйтесь на їх позитивних якостях і не звертайте уваги на негативи. У більшості випадків люди привітні до інших. Тільки неврастеніки підозрюють, що всі довкола них вороги. Відмовтесь від подібних підозр. Не думайте погано про інших. Не дивіться на кожний вчинок, як на спрямований проти вас. У більшості випадків люди просто не помічають вас і не застосовували б силу, якби помітили ваше існування.

5.   Не лінуйтеся. Древня приказка стверджує, що диявол завжди знайде справу для лінивого.

6.   Не клопочіться постійно. Ми не можемо радити взагалі не турбуватися; для більшості людей це не можливо. Якщо вас турбують якісь специфічні проблеми, обдумайте їх спокійно у всіх деталях. Найкраще запишіть усе на аркуші. Ви побачите, що багато проблем виглядають набагато простіше ніж ви їх уявляєте. Обдумайте все ще раз, а потім забудьте на деякий час про свої переживання і починайте діяти.

7.   Не намагайтеся перехитрувати власну совість.

8.   Не дозволяйте, щоб совість обманювала вас.

9.   Не заздріть. Не намагайтесь суперничати із сусідами чи перевершити їх. Це лише виснажує і знищує душу.

10.  Пам’ятайте, що Бог любить вас. У світі багато різних переживань, і заперечувати це, означало б казати собі неправду. Справедлива релігія ніколи не переконує, що у світі все гаразд, що печалі і скорботи не існує, що вони лише у вашій уяві. Але істина релігія дає впевненість, що Бог може дати достатньо сили на кожний день і допомогти люди у всіх її труднощах. Ісус сказав: «Це Я вам розповів, щоб мали ви мир у Мені. Страждання зазнаєте в світі, але будьте відважні: Я світ переміг!» (Йоана 16:33).

 

Ніщо не допомагає краще зберегти здоров’я, ніж усвідомлення того, що Бог за, а не проти вас! 


уроки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

наше опитування

Похоронне служіння у суботній день?
Всього відповідей: 146

форма входу

наші друзі


 • клуб слідопитів "Гедеон"
 • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
 • Буковинська конференція УУК
 • Українська унійна конференція
 • відділ молодіжного служіння УУК
 • Східна конференція УУК
 • Східно-Дніпровська конференція УУК
 • Евро-Азіатський Дивізіон
 • відділ молодіжного служіння ЕАД
 • Генеральна конференція
 • відділ молодіжного служіння ГК
 • Молдавська унійна конференція
 • Західно-Російський Союз
 • Церква АСД Республіки Казахстан
 • ADRA Україна
 • ADRA Евро-Азія
 • ADRA Румунія
 • ADRA International
 • видавництво Джерело Життя
 • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
 • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
 • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
 • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
 • Церква АСД м.Берегово
 • Церква АСД м.Біла Церква
 • Церква АСД м.Виноградів
 • Церква АСД м.Іллічівськ
 • Церква АСД м.Макіївка
 • Церква АСД м.Маріуполь
 • Церква АСД м.Севастополь
 • Церква АСД м.Шепетівка
 • Церква АСД м.Хмельницький
 • Церква АСД м.Херсон
 • Церква АСД м.Сакраменто
 • Церква АСД м.Спокен
 • Церква АСД м.Портленд
 • Церква АСД м.Архангельськ
 • Церква АСД м.Протвино
 • Церква АСД м.Санкт-Петербург
 • Церква АСД м.Ульянівськ
 • Церква АСД м.Учали
 • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
 • Адвентиська музична культура
 • музична група "ІСТОРІЯ"
 • Інтернет-газета "Шлях"
 • Біблія on-line
 • Hope Channel Europe
 • ТВ "Біблійний маяк"
 • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
 • Радіо - Universul Credintei
 • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

  статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  конкурс

  погода

  поділися з друзями

  ресурси

  Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


 •  


  Телеканал Надія