ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Середа, 24.04.2019, 02:24

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | урок № 17 | Реєстрація | Вхід

Урок №17. «Ворог душі та тіла»

«Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це!» (Пс.138:14). Організм людини подібний до дуже складного живого механізму. Всі органи людського тіла діють згідно певних законів, і ці закони разом з законами природи та великим моральним Законом Божим мають одного Законодавця – Творця неба і землі.

Бог створив людину досконалою. На кожному м’язі, на кожному нерві, на кожній клітиночці Він написав свої закони. Відступлення від цих законів призводить до хвороб та передчасної смерті.

Наш організм будується з тих матеріалів, які ми в нього вводимо. Він може бути здоровим тільки в тому разі, якщо ми їмо та п’ємо тільки те, що корисне. Вживання шкідливих речовин приводить до змін в складі тканин та органів тіла, деформації суглобів, порушення обмінних процесів.

Сьогодні людство має одного замаскованого ворога, який пропонує радість, щастя, вирішення багатьох проблем, але, піддавшись йому, людина отримує хвороби, втрату матеріального достатку і гідності, горе, біль, він може зруйнувати не тільки тіло, але й занапастити душу. Його ім’я – АЛКОГОЛЬ.

Алкоголь був відомий здавен. Мудрий Соломон описує його дію: «В кого ой, в кого ай, в кого сварки, в кого клопіт, в кого рани даремні, в кого очі червоні? У тих, хто запізнюється над вином, у тих, хто приходить попробувати вина змішаного. Не дивись на вино, як воно рум’яніє, як виблискує в келіху й рівненько ллється, кінець його буде кусати, як гад, і вжалить, немов та гадюка, пантруватимуть очі твої на чужі жінки, і серце твоє говоритиме дурощі.  І ти будеш, як той, хто лежить у середині моря, й як той, хто лежить на щогловім верху. І скажеш: Побили мене, та мені не боліло, мене штурхали, я ж не почув, коли я прокинусь, шукатиму далі того ж...» (Прип.23:29-35). Більш реалістичну картину важко було б описати навіть сьогодні. Апостол Павло застерігає: «І не впивайтесь вином, в якому розпуста» (Ефесян.5:18).

Коли ми слухаємо промову людини, яка є фахівцем своєї справи, то зауважуємо, що його мова підносить і збуджує цікавість. Це відбувається тому, що ті думки, які він висвітлив, спонукують наш розум інтенсивно працювати. Протилежністю цим відчуттям є пригніченість, байдужість, розумова несприйнятливість, - це якраз те, що спричинює алкоголь. Він, подібно до дії інших наркотичних речовин, паралізує роботу мозку та нервових тканин. Розглянемо більш детально дію алкоголю.

Організм людини сформований з різноманітних тканин, а тканини складаються з клітин. Загальним керівництвом життя організму, почуттями, розумом та волею зайнятий головний та спинний мозок. Мозкова та нервова тканини – найбільш ніжніші та вразливі тканини нашого організму, тому вони найбільш чутливі до дії шкідливих речовин. Кожна клітина наповнена білковою речовиною, протоплазмою. В центрі кожної клітинки знаходиться ядро, яке складається зі складних білкових сполук. Поверхня клітини вкрита оболонкою з жирових речовин. Поява алкоголю в організмі людини подібна до нападу ворога на всі внутрішні органи. Алкоголь має три властивості, які можна легко прослідкувати в повсякденному житті: 1) він розчиняє жири, тому його часто використовують для зняття масних плям; 2) він поглинає воду; 3) викликає згортання білків. Випитий алкоголь потрапляє в шлунок, швидко всмоктується та через декілька хвилин може бути знайдений в крові. Кров  переносить  його до всіх органів та дає змогу контактувати з усіма клітинами організму. Як розчинник жирів, алкоголь руйнує жирову оболонку клітин, що дає йому можливість потрапити в середину клітини. Там він поглинає в себе частину вологи і викликає згортання білків, з яких в основному складається протоплазма.  В результаті цього клітина гине, і порушується нормальна робота людського організму.

Алкоголь  в першу чергу діє на ніжну мозкову тканину головного та спинного мозку, тобто вражає головні життєві центри організму, які керують усіма його функціями. Усі відчуття – зір, слух, нюх, смак та дотик  піддаються небезпечній наркотичній дії. Він впливає на нерви, які відповідають за координацію руху. Тому п’яний не може йти прямо і провести пряму лінію, а при більшому сп’янінні він взагалі не може триматися на ногах.

В наш час механізації праці, коли всі рухи людини повинні бути узгоджені з роботою машини, алкоголь особливо небезпечний, так як він порушує зв’язок між мозком та м’язами, і органи не можуть виконувати наказів мозку.

Великою небезпекою на дорогах в наші дні є п’яний водій. Навіть двох стаканів пива достатньо, щоб скоротилася на одну третину відстань, на якій людина може чітко бачити, це спричинює алкоголь, який паралізує м’язи, що відповідають за рух очного яблука, і тому у п’яного «двоїться в очах». Водій машини та пішохід, що вживають алкоголь, обидва відповідальні за тисячі нещасних і смертельних випадків, які щоденно відбуваються на дорогах та вулицях наших населених пунктів. До 60% нещасних випадків відбувається з вини алкоголю.

Збуджуюча дія алкоголю – це тільки уявне явище, а справжнім результатом його дії є розлад в роботі великих півкуль головного мозку, що приводить до втрати  контролю над психікою людини. Тому пияцтво ставить людину настільки нижче тварин, наскільки розум людини вищий від тваринного.

Ніхто з нас не дав би згоди сісти в автомобіль, в якого не справні гальма. Поїздка на такому автомобілі, зазвичай, закінчується аварією. П’яна людина подібна до автомобіля без гальм. Алкоголь виводить з ладу «гальма» - розум людини, так що вона вже не в змозі керувати своєю «машиною»,  робить і говорить те, за що, перебуваючи в тверезому стані, їй було б соромно. Це відбувається тому, що «гальма» не працюють, вищі нервові центри паралізовані алкоголем, і людина діє під впливом нижчих, тваринних інстинктів. У таких людей втрачається самоконтроль, і вони вже не можуть правильно аналізувати свою поведінку та віддавати собі звіт за ті чи інші вчинки. Мудрий Соломон писав: «Той, хто володіє собою – кращий від завойовника міста».

Під дією алкоголю в людини з’являється ілюзія відчуття нових сил, так як паралізуються нерви, які відповідають за передачу інформації про наявність життєвих ресурсів організму. А коли наркотична дія алкоголю проходить, людина відчуває себе розбитою, більш змученою, життя навалюється на неї невимовним тягарем, втрачається настрій, з’являється апатія до всього. Не дивлячись на це, деякі люди вважають, що алкоголь корисний для здоров’я і радять пити вино для апетиту і пиво для збільшення ваги. Такі поради є протиріччям тому, що медицина знає про алкоголь.

Алкоголь не є ні продуктом харчування, ні ліками. Він руйнує здоров’я  і робить людський організм вразливим для різних хвороб. Він порушує роботу серця та ушкоджує серцевий м’яз. Алкоголь наносить шкоду кровоносній системі, ниркам, руйнує стінки шлунка, порушує процес травлення, і на кінець - понижує здатність організму опиратися хворобам. Для одужання хворій людині, що вживає алкогольні напої, потрібно значно більше часу, ніж непитущий. Травми, порізи, рани, що гнояться, заживають тривалий час і легкодоступні інфекції. Алкоголь не сумісний з наркозом під час операції.

Але найбільш небезпечним є його негативний вплив на мозок, який є орган нашого мислення, центр розуму та волі, по через який Бог говорить до людини, і тому кожна шкідлива звичка, яка перешкоджає цьому спілкуванню, є гріом. Апостол писав: «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває? Як хто нівечить Божого храма, того знівечить Бог, бо храм Божий святий, а храм той то ви!» (1 Кор. 3:16,17). Тому Бог застерігає нас від цих шкідливих звичок, щоб нам уникнути загибелі. Спаситель говорить: «Уважайте ж на себе, щоб ваші серця не обтяжувалися ненажерством та п’янством, і життєвими клопотами, і щоб день той на вас не прийшов несподівано» (Лука 21:34), «Ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!» (1 Кор. 6:10).

Крім шкоди, яку алкоголь приносить здоров’ю, він спричинює також великі матеріальні збитки, як окремим особистостям, так і суспільству  в цілому, а отже і державі. Він є причиною нестатків людей. Працездатність людини, яка перебуває в нетверезому стані надто низька, а це неминуче веде до втрати нею роботи і штовхає людину на злочини. Алкоголь – вірний супутник карточних ігор та проституції.

По статистиці Державного відділу торгівлі та промисловості населення Сполучених Штатів витрачає на спирті напої більше коштів, ніж на благодійність, освіту, та наукові досліджені разом взяті. За 25 років кількість алкоголіків зросла на 60%. Виробники спиртних напоїв витрачають півмільярда доларів на рекламу, прагнучи спіймати в тенети ворога ще більше жертв.

Опитування 5 тисяч школярів у віці від 15 до 19 років показали, що 79% з них вже мають звичку пити, при чому 56% випили першу чарку у батьківському домі. Тому і не дивно, що злочинність серед підлітків має тенденцію зростання до небезпечних розмірів. Як нерозумно чинять батьки,  коли пропонують своїм дітям спиртні напої або подають їм приклад тим, що самі вживають! Діти алкоголіків, і навіть тих хто помірно вживає, народжуються з хворобами, фізичними відхиленнями та ослабленою  імунною системою. Таке покоління, яке слабке фізично і морально, є тягарем державі, суспільстві та сім’ї.

Більша частина податків з трудового населення в усіх країнах йде на лікування, матеріальну допомогу та кримінальне покарання жертв алкоголю, на утримання тюрем, виправних закладів та будинків для розумово відсталих. Алкоголь – постачальник всіх цих закладів.

Однією із причин деградації мозку людини є отруєння алкоголем. 60% усіх пацієнтів психічних лікарень зобов’язані своєю хворобою спиртним напоям.

Алкоголь стає проблемою світового масштабу. Ви знайдете у вищих заможних колах таку ж кількість алкоголіків, як і серед бідних верств населення. Одні п’ють «з радості», інші «з горя», треті, щоб забути про свої проблеми та турботи. В більшості випадків люди п’ють тому, що в суспільстві, в якому вони проживають, всі п’ють, і їм здається, що відмовитися практично неможливо, бо це негативно вплине на їхній статус в суспільстві, і що потрібно чинити так як і всі, незалежно від того, чим може це закінчитись особисто для них.

Людей молодого віку слід наставити, що вживання алкоголю навіть в малих кількостях, може привести до алкоголізму. Нікому ніколи не слід розпочинати випивати ні в догоджання суспільству, ні для настою. Ви не знаєте куди заведе вас перша випита чарка. Пияцтво легко стає звичкою, а потім і необхідністю. Алкоголь, як і інші наркотичні засоби вимагає збільшення доз, і часто є підґрунтям для вживання більш сильних наркотиків, таких як: морфій, марихуана, героїн та інші.

Пліч-о-пліч з пияцтвом крокує тютюнопаління. Нікотин, який у великій кількості міститься в тютюні, а також інші шкідливі речовини, руйнують нервову тканинку з такою ж ефективністю, як і алкоголь. Встановлено, що однією з головних причин виникнення раку легень є паління. На превеликий жаль, молоді матері, що мають цю шкідливу звичку палити, не задумуються над її наслідками. Встановлено, що 60 відсотків  немовлят народжуються вже з враженими легенями.

На купівлю цигарок щорічно витрачаються шалені кошти. Скільки їжі можна було б купити для голодуючих на ці кошти (30 відсотків населення земної кулі голодують), які витрачаються на те, що не тільки не приносить ніякої користі, а, навпаки, завдає непоправної шкоди. «Нащо будете важити срібло за те, що не хліб, і працю вашу за те, що не ситить? Послухайте пильно Мене, й споживайте добро, і нехай розкошує у наситі ваша душа!» (Ісая 55:2).

Багато хотіли б звільнитись від цих шкідливих звичок, але воля їх настільки ослабла, що вони стали рабами сигарет та чарок. «Бо хто ким переможений, той тому й раб» (2Петра 2:19). Чи можливе звільнення?

Є тільки один дієвий засіб, який вимагає участі самої людини.  Алкоголік перш за все повинен усвідомити, що він алкоголік і потребує допомоги. Але ніякі людські засоби не можуть зняти на сто відсотків алкогольну залежність. Тільки Бог може зцілити раз і назавжди, і Він зажди готовий це зробити, але тільки того, хто попросить Його про це особисто. Бог ніколи не може спасти людину в супереч її волі або без її особистої згоди.

Ми читаємо: «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас» (Якова  4:7). Спочатку «підкоріться Богові» і зверніться до Нього, як до люблячого Отця, скажіть, що ви хочете звільнитися від кайданів залежності. Визнайте своє безсилля та просіть у Бога допомоги  для боротьби з вадами. Він ніколи не відмовить вам в допомозі. Отримавши допомогу від Бога, «сопротивляйтесь дияволові». З гріхом необхідно боротися, з ним не можна загравати, це  небезпечно. Чиніть опір гріхові і ні в якому разі не йдіть з ним на компроміс. При цьому моліться постійно, благаючи Бога за нові сили на кожен  день. Моліться так, якби все залежало тільки від Бога, боріться так, якби все залежало тільки від вас, прикладайте всі зусилля, щоб перемогти гріх. Не йдіть туди, де п’ють та палять, та де можна купити сигарети і горілку. Уникайте друзів, які можуть запропонувати випити чи запалити. Пийте в достатній кількості воду, молоко та фруктові соки. Знаходьте час для молитви та читання Слова Божого. Шукайте спілкування з людьми, які можуть вас підтримати й допоможуть приймати правильні рішення. Діючи так, ви швидко побачите, що тяга до спиртних напоїв та сигарет щезає. «Диявол втече від вас». Слабка та безсила душа отримає перемогу над гріхом силою Ісуса Христа: «Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні» (Івана 8:36).

уроки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

наше опитування

Чи дотримуєтесь Ви 10-ти заповідей?
Всього відповідей: 147

форма входу

наші друзі


 • клуб слідопитів "Гедеон"
 • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
 • Буковинська конференція УУК
 • Українська унійна конференція
 • відділ молодіжного служіння УУК
 • Східна конференція УУК
 • Східно-Дніпровська конференція УУК
 • Евро-Азіатський Дивізіон
 • відділ молодіжного служіння ЕАД
 • Генеральна конференція
 • відділ молодіжного служіння ГК
 • Молдавська унійна конференція
 • Західно-Російський Союз
 • Церква АСД Республіки Казахстан
 • ADRA Україна
 • ADRA Евро-Азія
 • ADRA Румунія
 • ADRA International
 • видавництво Джерело Життя
 • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
 • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
 • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
 • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
 • Церква АСД м.Берегово
 • Церква АСД м.Біла Церква
 • Церква АСД м.Виноградів
 • Церква АСД м.Іллічівськ
 • Церква АСД м.Макіївка
 • Церква АСД м.Маріуполь
 • Церква АСД м.Севастополь
 • Церква АСД м.Шепетівка
 • Церква АСД м.Хмельницький
 • Церква АСД м.Херсон
 • Церква АСД м.Сакраменто
 • Церква АСД м.Спокен
 • Церква АСД м.Портленд
 • Церква АСД м.Архангельськ
 • Церква АСД м.Протвино
 • Церква АСД м.Санкт-Петербург
 • Церква АСД м.Ульянівськ
 • Церква АСД м.Учали
 • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
 • Адвентиська музична культура
 • музична група "ІСТОРІЯ"
 • Інтернет-газета "Шлях"
 • Біблія on-line
 • Hope Channel Europe
 • ТВ "Біблійний маяк"
 • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
 • Радіо - Universul Credintei
 • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

  статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  конкурс

  погода

  поділися з друзями

  ресурси

  Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


 •  


  Телеканал Надія