ЦЕРКВА АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ Чернівці - "ЦЕНТР"

Четвер, 25.04.2024, 10:11

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Квітень » 9 » Дайджест релігійної свободи та правових питань діяльності релігійних організацій. Що робити адвентисту, який отримав повістку?
21:41
Дайджест релігійної свободи та правових питань діяльності релігійних організацій. Що робити адвентисту, який отримав повістку?
СОЦІАЛЬНЕ ВЧЕННЯ ЦЕРКВИ АСД (вибране)

Будущее миротворчества. Хотя миротворчество может показаться неблагодарной зада-чей, мы имеем обетование о возможности изменения людей посредством духовного воз-рождения: «…и будут называть тебя восстановителем развалин, возобновителем путей для населения» (Ис. 58:12). Все виды насилия и террора являются, с богословской точки зре-ния, одной из сторон борьбы между Христом и сатаной. Христиане питают надежду и уве-рены в том, что зло – таинство беззакония – не имеет будущего и будет побеждено Иису-сом Христом, после чего наш мир ждет обновление. В этом состоит наше упование.
В период между Первым и Вторым пришествием Христа Церковь должна постоянно и целенаправленно содействовать сохранению мира. Однако надежда на Второе пришест-вие не должна жить лишь в сердцах адвентистов. Христианское влияние, как в наши дни, так и в будущем, не сможет устроить царство мира на земле, ибо только Бог установит Свое Царство, благодаря пришествию Его Сына. Но эта надежда побуждает к глубокой заи-нтересованности Церкви в благополучии каждого члена человеческой семьи, поскольку любить Бога означает любить и других людей, спасать их, а не губить (см. Лк. 9:56).
Служба в армии. Несмотря на то, что в Библии имеются примеры теократического прав-ления ветхозаветного времени, когда Божий народ, представляя одновременно и государ-ство, участвовал в войне, все же принцип Нового Завета, где Божие отделено от кесарева, заключается в словах Иисуса Христа: «возлюби ближнего, как самого себя», и «возврати меч свой в его место, ибо все, взявшие меч, мечем погибнут» (Мф. 22:39; 26:52).
Истинное христианство являет себя и в надлежащем исполнении гражданских обязан-ностей, и в лояльности властям. Как честные граждане адвентисты желают служить своей стране, не нарушая, однако, при этом Божиих заповедей. Церковь АСД рекомендует моло-дым людям, призывающимся в армию как в мирное, так и в военное время, идти в те час-ти, которые не участвуют в актах насилия и кровопролития. Адвентисты не служат по найму в строевых частях Вооруженных Сил, а в тех случаях, когда военная служба является обяза-тельной воинской повинностью, они просят предоставления им права на службу без при-менения оружия. Но Церковь также признает право личной совести каждого верующего при выборе и исполнении им своего гражданского долга. Адвентисты Седьмого Дня обыч-но предпочитают несение воинской службы в медицинских частях или альтернативную гражданскую службу. Во время войны это может быть забота о раненых и умирающих. Адвентисты могут таким образом служить государству, выполняя работу в госпиталях или медсанчастях, спасая жизни людей.
В своей повседневной жизни и служении Церковь АСД в своих молитвах всегда вспоми-нает о воинах и защитниках Отечества, по мере своих возможностей заботится об их благо-получии и возносит молитвы о сохранении их жизни и о мире среди людей.
Полный текст раздела можно прочитать на www.adventist.org.ua
Призначено нового директора Департаменту релігій і націона-льностей Мінкультури
Міністр культури України призначив на посаду дирек-тора Департаменту у спра-вах релігій і національнос-тей Володимира Юшкеви-ча.
Цю інформацію Інституту релігійної свободи 7 берез-ня 2014 року підтвердили в прес-службі Міністерства.
Юшкевич Володимир Вяче-славович отримав вищу осві-ту у Київському національ-ному університеті імені Т.Шевченка. У 2011 році здо-був наукову ступень канди-дата філософських наук по спеціальності «Українознавство».
Його кандидатська дисер-тація була присвячена темі «Українська греко-католицька церква у суспіль-но-політичному житті украї-нців Північної Америки у 1870-1939 роках».
Як повідомляв ІРС, нова коаліція депутатських фрак-цій у Верховній Раді Украї-ни призначила на посаду Міністра культури Украї-ни Євгена Нищука.

Що робити адвентисту, який отримав повістку?

РОЗ’ЯСНЕННЯ Інституту релігіи ної свободи щодо особливостеи мобілізаціи ної під-готовки та призову на віи ськові збори віруючих громадян
Станом на 10 березня 2014 року в Україні не йдеться про загальну мобілізацію, оскіль-ки запровадження військового стану зробило би неможливим проведення президентських
виборів, призначених Верховною Радою на 25 травня цього року.
Водночас, Рада національної безпеки і оборони України 2 березня оголосила повну бойову готовність Збройних Сил України і доручила Міністерству оборони України провести навчальні збори з військовозобов'язаними "в необхідних обсягах під час і строки, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України".
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
Відповідно до Закону під мобілізаційною підготовкою розуміється комплекс організа-ційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здій-снюються в мирний час з метою підготовки до своєчасного й організованого проведення мо-білізації та задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Підготовчі заходи стосуються національної економіки, органів державної влади та ор-ганів місцевого самоврядування, Збройних Сил України (ЗСУ) та інших військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, сил цивільного захисту, підпри-ємств, установ і організацій. Одним із елементів мобілізаційної підготовки можуть бути на-вчальні (чи перевірні) або спеціальні військові збори.
Безпосередня мобілізація передбачає перехід на організацію і штати воєнного часу,
може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. Рішення про проведення відкритої мобілізації має бути негайно оголошене через ЗМІ.
У статті 22 Закон визначає такі обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки
та мобілізації .
Громадяни зобов'язані:
- з'являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий
облік та визначення призначення на воєнний час;
- надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні
засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройних Сил України та іншим
військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з
наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.
Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені
до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного
часу, під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт,
які мають оборонний характер.
Закон не передбачає якихось особливостей щодо мобілізаційної підготовки чи мобілі-зації для осіб, які за своїми релігійними переконаннями не можуть проходити військову
службу. Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними договорами (контрактами).
Згідно статті 23 Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
- заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади
та органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і
організаціями в порядку, встановленому Кабміном;
- визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними
до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним
проходженням військово-лікарської комісії);
- чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі
чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем
проживання);
- жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть
бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до
законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий
догляд;
- народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
- інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами
випадках.
Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань
для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобі-лізації забороняється зміна місця проживання без дозволу відповідної посадової особи.
Розглянемо особливості військового обов’язку віруючих громадян України, переконання яких не дозволяють захищати свою Батьківщину зі зброєю.
Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу»
Відповідно до статті 24 Закону громадяни, які пройшли альтернативну службу, на
військові збори не призиваються .
У разі необхідності зазначені громадяни та громадяни, які за релігійними переко-наннями звільнені місцевою державною адміністрацією від призову на військові збори, можуть бути направлені для ліквідації наслідків аварії, катастрофи чи стихійного лиха не більше ніж три рази (щоразу на строк до шести календарних місяців) у межах віку, встано-вленого для проходження військової служби в запасі. Питання трудових відносин
за основним місцем роботи у таких випадках регулюються законодавством про
військовий обов'язок і військову службу.
У разі призову на військові збори громадян, які після проходження строкової війсь-кової служби набули релігійних переконань і належать до діючих згідно із законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, вони не пізніше 7 календарних днів від дня одержання повістки військового комісаріату про призов на військові збори подають особисто до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації заяву про звільнення від призову на ці збори (стаття 9 Закону).
Відповідний структурний підрозділ місцевої державної адміністрації зобов'язаний прийняти заяву про звільнення від призову на військові збори та у письмовій формі повідо-мити громадянина про дату його явки на засідання відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації (стаття 10). Заява про звільнення від призову на військові збори розглядається протягом 14 календарних днів після її надходження в присутності гро-мадянина (стаття 11).
Рішення про звільнення громадянина від призову на військові збори приймається місцевою державною адміністрацією у разі встановлення істинності релігійних переконань і видається заявникові (стаття 12).
При цьому слід зауважити, що затверджений постановою Кабміну України від 10.11.1999 року № 2066 «Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає кори-стування зброєю» на даний момент значно застарів. Тому на практиці клопотання про на-правлення на альтернативну службу (замість строкової військової служби) або про звільнен-ня від призову на військові збори відповідний структурний підрозділ місцевої державної адміністрації розглядає індивідуального стосовно кожного заявника, оцінюючи наведені ним докази своїх релігійних переконань.
Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу»
Відповідно до статті 30 Закону від проходження зборів звільняються (крім
резервістів):
1. працівники Збройних Сил України та інших військових формувань;
2. працівники підприємств, установ і організацій цивільної авіації, які безпосередньо забез-печують перевезення, обслуговування та ремонт повітряних суден і аеродромної техніки;
3. плавучий склад суден морського і річкового транспорту та суден рибної
промисловості в період навігації;
4. особи, які працюють у сільському господарстві, а також зайняті на підприємствах з ремо-нту сільськогосподарської техніки, - в період посівних і збиральних робіт, за винятком пере-вірочних зборів;
5. науково-педагогічні (педагогічні) працівники вищих, професійно-технічних і
середніх навчальних закладів - в період, коли у цих закладах проводяться заняття;
6. студенти вищих навчальних закладів з денною і вечірньою формами навчання - на весь строк навчання, а студенти вищих навчальних закладів із заочною формою навчання і такі, що здають іспити екстерном, а також аспіранти та докторанти - в період екзаменаційних сесій;
7. військовозобов'язані-жінки, за винятком перевірочних зборів;
8. особи, звільнені з військової служби, - протягом року після звільнення в запас, за винят-ком перевірочних зборів;
9. військовозобов'язані, які мають дітей віком до трьох років або трьох і більше дітей віком до 16 років;
10. військовозобов'язані – у зв'язку з депутатською діяльністю;
11. військовозобов'язані, заброньовані за органами державної влади, органами
місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період
мобілізації та воєнний час;
12. військовозобов'язані, які уклали контракт про перебування у резерві служби
цивільного захисту, - з метою підготовки резерву служби цивільного захисту;
13. студенти, які навчаються у вищих і середніх духовних навчальних закладах;
14. священнослужителі, які займають посаду в одній з релігійних організацій, що діє
за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку;
15. кандидати в народні депутати України, зареєстровані в установленому порядку,
за їх заявою – до дня опублікування результатів виборів включно.
Відповідальність за порушення законодавства
Посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.
Зокрема, Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією (стаття 336), що карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Кримінальним правопорушенням також вважається ухилення від військового
обліку або від навчальних (чи перевірних) або спеціальних зборів (стаття 337).
Інші порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та пр
мобілізаційну підготовку та мобілізацію відносяться до адміністративних проступків
(статті 210, 210-1, 211-1 – 211-6 КпАП України), за вчинення яких передбачено
накладення грошових штрафів.
Максим ВАСІН – виконавчий директор Інституту релігійної свободи , магістр права
Відділ Релігіи ної Свободи та Зовнішніх Звязків
Відповідальнии за випуск: Крупськии М.В. Матеріали надані керівниками відділу СЗ і РС конференціи УУК.
Адреса: 04071, Украї на, м. Киї в, вул. Лук'янівська, 9/10А, а/с 423/4
Контактна інформація:
Тел.: +380937555759
E-mail: maxkrupski@ukr.net
Переглядів: 1532 | Додав: avtostat | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

годинник

захід сонця

Find more about Weather in Чернівці, UR
Click for weather forecast

пошук

календар

«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

наше опитування

Як Ви вважаєте: кінець світу близько?
Всього відповідей: 194

форма входу

наші друзі


  • клуб слідопитів "Гедеон"
  • відділ молодіжного служіння громади м.Чернівці-"ЦЕНТР"
  • Буковинська конференція УУК
  • Українська унійна конференція
  • відділ молодіжного служіння УУК
  • Східна конференція УУК
  • Східно-Дніпровська конференція УУК
  • Евро-Азіатський Дивізіон
  • відділ молодіжного служіння ЕАД
  • Генеральна конференція
  • відділ молодіжного служіння ГК
  • Молдавська унійна конференція
  • Західно-Російський Союз
  • Церква АСД Республіки Казахстан
  • ADRA Україна
  • ADRA Евро-Азія
  • ADRA Румунія
  • ADRA International
  • видавництво Джерело Життя
  • Буковинська Черешенька (с.Черешенька)
  • Пансіонат "Наш Дім" (с.Нові Обіходи)
  • Центр здоров’я "Нове Життя" (с.Кир’яківка)
  • відділ здоров’я АСД Республіки Білорусь
  • Церква АСД м.Берегово
  • Церква АСД м.Біла Церква
  • Церква АСД м.Виноградів
  • Церква АСД м.Іллічівськ
  • Церква АСД м.Макіївка
  • Церква АСД м.Маріуполь
  • Церква АСД м.Севастополь
  • Церква АСД м.Шепетівка
  • Церква АСД м.Хмельницький
  • Церква АСД м.Херсон
  • Церква АСД м.Сакраменто
  • Церква АСД м.Спокен
  • Церква АСД м.Портленд
  • Церква АСД м.Архангельськ
  • Церква АСД м.Протвино
  • Церква АСД м.Санкт-Петербург
  • Церква АСД м.Ульянівськ
  • Церква АСД м.Учали
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)
  • Адвентиська музична культура
  • музична група "ІСТОРІЯ"
  • Інтернет-газета "Шлях"
  • Біблія on-line
  • Hope Channel Europe
  • ТВ "Біблійний маяк"
  • Християнська телекомпанія ТРК "Три Ангели"
  • Радіо - Universul Credintei
  • Церква АСД м.Москва (міжнародна)

    статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    конкурс

    погода

    поділися з друзями

    ресурси

    Маранафа! Господь наш грядет! Телеканал Надія Библия, христианские новости, ответы на все вопросы Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела» Сайт общины г. Ильичевск, Адвентисты седьмого дня ЦХАСД г. Ульяновск Весть к адвентистам седьмого дня Пастор онлайн Детская страничка :: Христианская Телерадиокомпания «Три Ангела»


  •  


    Телеканал Надія